Tábořiště Fořtova louka

Tábořiště se nachází na pravém břehu Tiché Orlice u obce Těchonín (parcela č. kat. 214/1, kat. území Studené). Pravidelně zde pořádáme skautské letní tábory 1. a 2. oddílu. Tábořiště nabízíme k využití i dalším zájemcům.

Základní informace

Rovná louka o rozloze přibližně 3000 m2 , kterou protéká řeka Tichá Orlice (šířka cca 4 m, hloubka cca 50cm). Les je hned u tábora. Za řekou (cca 50 m) vede železniční jednokolejná trať 024 Letohrad-Lichkov.

Kapacita
Na našem tábořišti máme vyzkoušeno až 32 podsadových stanů, 1 teepee (6 m) a 3 stany typu Zubřík. Tábořiště je zapůjčováno jako celek, individuální pobyty nejsou možny.

Doprava
Doprava je možná vlakem a následně cca 1 km pěšky, terén je i v deštivých obdobích vhodný pro příjezd motorových vozidel. Tábořiště není průjezdné, a v jeho bezprostředním okolí auta nejezdí.

Cena pronájmu
základna / den – na dotaz

V bezprostředním okolí tábořiště se nachází

• Skalky vhodné pro nácvik slaňování
  • Hráz, kde je možné se pravidelně koupat – hloubka až 150 cm
  • Les vhodný pro hry a bojovky v rámci celotáborové hry

Služby v okolí

• Obchod s potravinami – 2 km
  • Vlaková zastávka – 1 km
  • Nemocnice – 25 km
  • Supermarket – 7 km

Vybavení a zázemí

Tábor je potřeba každý rok znovu postavit.

Je vybaven suchými latrínami. Splaškové vody z mytí nádobí, praní a pod. jsou po odfiltrování hrubých nečistot vypouštěny do vsakovací jámy. Tříděný odpad vznikající především z táborové kuchyně (plechovky, sklo, plastové obaly) je odvážen na vyhrazená místa dle dohody s místním obecním úřadem. Zbytky biologického původu se kompostují v odpadové jámě.

Veškeré stavby se zřizují na dobu určitou. Po skončení posledního běhu budou veškeré táborové stavby rozebrány a louka uvedena do původního stavu.

Táborníci jsou ubytováni ve dvoulůžkových stanech s dřevěnou podsadou a podlážkou.

Tábor je vybaven polní kuchyní, nosnou konstrukci tvoří sloupky a příhradoviny zhotovené z dřevěných tyčí průměru do 15 cm a prken. Kuchyň je zastřešena plachtou podloženou dřevěnými krajinami a vybavena polními kamny na dřevo a kotlem na převáření pitné vody o objemu 50 l.

Jídelna má stejnou konstrukci jako kuchyně. Budou zde umístěny stoly a lavice opatřené dřevěnými deskami.

Pitná voda je odebírána z upraveného lesního pramene, který se nachází cca 60 m od táborové kuchyně.

Provozovatel tábořiště zajišťuje:
  • pronájem louky
  • oznámení místně příslušnému obecnímu úřadu a dohodu o odvozu tříděného odpadu
  • oznámení hygienikovi KHS Pardubice, pracoviště Ústí nad Orlicí
  • vyjádření místně příslušného pověřeného úřadu – referátu životního prostředí
  • rozbor vzorků pitné vody
  • dohodu se správcem lesa
  • zapůjčení materiálu na uvedené táborové stavby
Uživatel tábora:
  • první běh se podílí na stavbě tábora ve spolupráci s provozovatelem
  • poslední běh bourá tábor dle pokynů provozovatele
  • převezme a odevzdá tábořiště v dohodnutém termínu